Адміністративний центр Волині є надзвичайним містом, в якому гармонійно поєднується культурні цінності старовини й сучасності.
Ознайомитися з оригінальними витворами митців-новаторів ХХ-ХХІ століття, в яких втілені креативні ідеї недавньої епохи й сьогодення, пропонує луцький музей сучасного мистецтва Корсаків.
Свою мету цей музейний заклад вбачає в розвитку духовності нації та пропагуванні образотворчих творів українських художників, скульпторів, а також авторів робіт інсталяцій та відео-арт в світових масштабах.
Про його структуру, базові експозиції та їх ключові особливості можна прочитати в пропонованому тексті.
Історія, філософія, напрямки роботи музею Корсаків
Створений даний мистецько-культурний комплекс був подружжям лучан, лікарів за фахом, Корсаків, Віктором та Лесею, в 2018 році. Символічно, що свої двері він відкрив відвідувачам на день Незалежності – 24 серпня.
Відтоді музей родини Корсаків розпочав свою діяльність, пов’язану з виконанням декількох стратегічних завдань:
- демонстрацією та презентацією відвідувачам творчих здобутків нинішньої української художньої культури;
- ознайомленням гостей, що приходять в музей сучасного мистецтва (Луцьк), з найбільш цікавими авторськими проектами, перформансами та інсталяціями;
- залученням громадськості до участі в творчих конкурсах, культурно-мистецьких суаре, мистецьких форумах, фестивалях та інших профільних заходах;
- відображенням актуальних процесів у національній культурі та відкриттям можливостей для створення нових, нестандартних шедеврів образотворчого мистецтва.
Заклад, наряду з презентаційною роботою, організовує науково-дослідницьку роботу, спрямовану на пошук нових, популяризацію маловідомих та повернення із забуття імен талановитих українських художників.
Засновники музею роблять усе, щоб їх гості набували унікального естетичного досвіду й отримували насолоду та натхнення, пізнаючи мистецтво.
Експозиції: жанри й тематика
Колекція, яку представляє Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСМУК), налічує понад 800 арт-об’єктів, створених більш ніж сотнею відомих вітчизняних митців.
Це зібрання включає полотна живопису та графіки, скульптурні композиції, інсталяції тощо світового рівня.
Доповнює фонд закладу книжкова арт-крамничка та мистецька бібліотека. Це можливість ознайомитися з виданнями мистецької спрямованості, серед яких чільне місце займають монографії, що вийшли під редакцією одного з засновників МСМУК – Віктора Корсака.
Наприклад, заслуговує на увагу книга «Як стати «іменем», створена в рамках виставкового проекту «Імена твої, Україно».
Музей вражає відвідувачів своєю масштабністю. Його просторі приміщення розташовуються на чотирьох поверхах і включають 13 експозиційних залів. Загальна площа закладу перевищує 12000 м².
В окремих приміщеннях зосереджені твори метамодернізму та соціалістичного реалізму, що є частиною нашої культурної спадщини. Але щоб дивитися відповідні колекції, фахівцем, який розуміється на відмінностях реалізму від абстракціонізму, бути зовсім не обов’язково – вони зацікавлять навіть далеких від мистецтва людей.
Колись у відповідній споруді працювало промислове підприємство. Зараз у ньому розташовується культурно-розважальний центр «Адреналін Сіті».
Нетиповим є сам дизайн інтер’єру МСМУК – на відміну від більшості аналогових закладів, скрипучий паркет і важкі темні завіси, ліпнина, канделябри й подібні елементи декору в ньому відсутні.
Зали вражають відвідувачів простором та модерновим дизайном – вони наповнені світлом та неймовірною арт-атмосферою.
Найбільш цікаві локації
При вході в музей Корсаків (адреса його – м. Луцьк, вул. Карбишева, 1) увагу його гостей привертає експозиційна зона «Enter», що представляє проекти молодих талантів.
Тут виставляла свої роботи художниця Ліза Обуховська й інші сучасні майстри пензля й олівця.
Полотна, представлені в різних залах музею, не систематизовані ні з точки зору колористики, ні за жанровою специфікою. Хронологія ці картини не об’єднує також. Проте в них є одна спільна риса – кожен із відповідних витворів художнього мистецтва однозначно притягує погляд.
У різних залах експонуються твори митців певних українських регіонів (Харківщини, Одещини, Закарпаття, Дніпропетровщини, Київщини) та зарубіжжя, зокрема Західної Європи.
Відомо, що першим експонатом цього зібрання стала картина луцького художника Миколи Кумановського, яку Корсаки отримали в подарунок.
Наразі частиною музею є художньо-меморіальний комплекс відповідного митця. У ньому експонуються не лише твори Кумановського, серед яких останнє, незавершене полотно на старому мольберті, але й його особисті речі. Серед них – набори пензлів, офортний станок та інше образотворче приладдя майстра.
Стимулом до створення нових мистецьких осередків знавці вважають галерею стріп-арту «ПоліхромА» – це ще одна музейна зона, що знайомить глядачів з урбаністичним мистецтвом, яке створюють молоді художники.
Також музей мистецтва Корсаків, квитки до якого можна купити онлайн, представляє змінні експозиції – під відповідну локацію відведено кілька залів загальною площею 460 м². Цікаво, що представлені в даному розділі музею роботи продаються – є можливість придбати витвір мистецтва, який особливо сподобався.
Отримати більше вражень та інформації, відвідуючи цей музейний заклад, можна, приєднавшись до екскурсії, індивідуальної або групової.
Туристам із інших міст України та лучанам, що планують відвідати цей осередок сучасного образотворчого мистецтва, варто знати, що він працює щодня. У середу вхід для відвідувачів МСМУК вільний, а в решту днів тижня він є платним.
Вигідніше придбати єдиний квиток для відвідування трьох найвідоміших музейних закладів луцька, до числа яких входить і Музей Корсаків – ціна повного квитка становить 100 гривень, а пільгового (для дітей, пенсіонерів та студентів) – 50 гривень.
Також радимо відвідати Музей книги та друкарства в Луцьку – тут також є на що подивитись кожному!