Це місто знаходиться у Луцькому районі Волинської області. Чисельність населення складає зараз понад 14 тисяч людей. Це маленьке й мальовниче місто, яке зводили з 1870 по 1873 рік під час будівництва залізничної дороги між Ковелем та Житомиром. Насправді цікаві місця в Ківерцях можна перелічити на пальцях.
Ківерцівський краєзнавчий музей
Комунальний заклад, який був відкритий у 2009 році. Тут розповідають про історію даного краю з найдавніших часів по сьогодення, у музеї 900 експонатів. Тут завжди проводять екскурсії, майстер-класи, художні виставки тощо. Ціна за візит дуже символічна. Місцезнаходження: вулиця Незалежності, 24. Працюють з 9 до 17 години.
Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща»
Ківерці куди піти з дітьми звичайно у дане красиве місце. Знаходиться воно поруч з маленьким містечком Цумань, саме від цього його назва. Це перлина міста! Й тут у заповіднику знаходяться популяція зубрів, до речі вид на межі зникнення у Волинський області. У цих лісах живуть багато птахів й тварин, які занесені до червоної книги.
Де погуляти в Ківерцях туристу? Однозначно треба завітати до цього парку. Тут настільки чисте та ароматне повітря, яке насичене запахом карпатських трав, дуби яким вже понад 500 років, до них можна притулитись та відчути подих історичних подій. А також вас вразять його хвойні ліси. Це місце має неймовірну енергетику, де можна відпочити від щоденної суєти й тривог. А якщо приїхати у сезон грибів та ягід можна назбирати та забрати з собою декілька торбинок.
Ківерці для туриста у парку пропонують цікаві екскурсії, які направлені на активний відпочинок, а саме:
- Водний маршрут по річці «Путилівці».
- Кінний маршрут від Котова до урочища Чисте болото.
- Маршрут старою вузькоколійкою від містечка Цумань до Чортова болота, далі в село Берестяне через річку Кормин.
Цікаво у парку буде не тільки дорослим, а й дітям, дуже вдале місце для відпочинку усією родиною.
Історичні памʼятки Ківерців знаходяться більше у Луцькому районі, а не у самому місті. Головною пам’яткою виступає костел «Пресвятого Серця Ісуса Христа». Збудували його у 1873 році одразу разом з містом. Сьогодні храм приймає прихожан, проводить служби, та відзначає церковні свята. Невеличка будівля, яка має дуже гарний та доглянутий фасад, а також цікаве рішення несиметричного даху.
Чим відоме місто Ківерці сьогодні? На околицях міста розташовані природні об’єкти, які підпорядковуються лісництву під суворим наглядом, тут зберігаються ботанічні пам’ятки (ділянка лісу Дубовик), та заповідні урочища. З відомих людей у Ківерцях народились:
- Видатний український філософ та письменний – Кралюк Петро Михайлович.
- Вчений-геофізик, доктор геологічних наук та професор – Коболев Володимир Павлович.
- Капітан ЗСУ, учасник російсько-української війни, призначено Героя України посмертно – Лонський Владислав Олегович.
Що є цікавого в Ківерцях тепер ви знаєте. Містечко не велике, але все одно наповнене надзвичайним колоритом. Тут працюють затишні кафе з традиційною західноукраїнською кухнею, кав’ярні, пекарні та звичайні магазини. Місто розташоване від Луцька всього у 20 кілометрах, а там вже туристам відкриваються дивовижні історичні пам’ятки, замки, костели та чарівні краєвиди.
Але якщо ви знаходитись саме у містечку та не знаєте куди піти в Ківерцях ще, то є декілька місць, які знаходяться зовсім поруч.
Троїцький та Петропавлівський костели
Знаходяться у селі Олика Ківерцівського району, з Рівного або Луцька можна доїхати автобусом, відстані практично однакова, дорога займе одну годину.
Це дивовижні пам’ятки архітектурного мистецтва, можна сказати, що навіть шедеври! Вони вражають своєю величністю та таємничістю. Збудовані були у 1558 році та мають бароковий стиль оформлення. Великою рідкістю вважається наявність скульптур на фасадах та поруч з храмами, а тут ви зможете побачити постаті святих Петра, Павла, Войцеха, Станіслава, статую Господа Бога.
У середині дуже багатий інтер’єр, все в скульптурах, іконах, дивовижна ліпка, церковні образи, різьба по дереву та каменю. Хоча й стан костелів трошки занедбаний, але навіть у такому стані вони мають неймовірний шарм та привабливість.
Найстаріший монастир України
Ківерці що подивитись у районному центрі ще? У селі Жидичин, яке поруч з містом є найдавніша православна обитель. Перша письмова здогадка про цей монастир була виявлена у 1227 році. Згідно з легендами будівництвом керували легендарні Кирило та Мефодій. Так, Жидичинський монастир за всі роки зазнав багато перевтілень та реконструкцій, а сьогодні його стан та архітектурні рішення просто вражають. І це місто дійсно варто відвідати кожному, для туристів тут завжди проводять дуже цікаві екскурсії.
Подорожі доброчинно впливають на наш саморозвиток та самовиховання. Вчимося нести відповідальність за себе та оточуючих людей. Приїжджаючи в інші міста, ми так чи інакше знайомимося з їхньою культурою, традиціями та звичаями, що розширює наш світогляд та кругозір.
Більше про цікаві місця Волинської області читайте в рубриці Туризм на нашому порталі.