Під час розгортання повномасштабної війни багато відомих особистостей з України вирішили приєднатися до Збройних Сил і взяти участь у захисті рідної країни. Серед них – Андрій Хливнюк, лідер гурту “Бумбокс”, репер Ярмак, співак Віталій Козловський, виконавець Олександр Положинський з Луцька, режисер Олег Сенцов та інші військові-знаменитості.
У той же час інші артисти, які не обрали шлях військової служби, час від часу стикаються з критикою та докорами від користувачів мережі, що вимагають від них встати на захист країни. Представники шоу-бізнесу, такі як Нікіта Добринін, Макс Барських, Олексій Завгородній та інші, раніше висловлювали свою позицію щодо можливості призову до армії. Ось, як вони коментують цю тему.
Олексій Завгородній
Колишній учасник гурту “Время и Стекло” раніше зазначав, що в разі мобілізації готовий вирушити на фронт. У перші місяці вторгнення він вирішив долучитися до місцевої тероборони і провів час, стоячи у черзі. Однак його впізнали, повідомивши, що на даний момент допомога не потрібна, і порадили займатися своєю справою. Згодом артист вирішив звернутися до військкомату у Хмельницькій області, де перебував під час робочої поїздки, і пройшов там комісію.
“Потім ми вирушили в Хмельницьку область для заходів для дітей-переселенців. Вже там я звернувся до місцевого військкомату і успішно пройшов комісію. У мене є документ, що я зареєстрований. Якщо мене визовуть, то я відгукнусь. Я маю досвід участі в полігонних заняттях і вже володію навичками розбирання автомата та стрільби. Рекомендую всім пройти повноцінну військову підготовку, оскільки зараз потрібно бути готовими до будь-яких обставин”, – поділився музикант своїми враженнями щодо захисту рідної країни.
Нікіта Добринін
Ведучий та колишній чоловік Даші Квіткової протягом перших півтора місяців повноцінної війни служив у Територіальній Обороні, а потім взявся за волонтерство та надання допомоги українським військовим. Раніше знаменитість висловлював переконання, що “без тилу немає фронту”. На прикладі розповіді про свого двоюрідного брата, який зараз перебуває на фронті, він підкреслював важливість підтримки та забезпечення військових.
“Мій двоюрідний брат зараз на війні. Це справді важко. Але я почув цікаву думку, що без тилу немає фронту. У даному контексті я – його підтримка. Коли брат вирушив служити, за 1 день треба було зібрати понад 50 тис. грн, щоб забезпечити його бронежилетом, каскою, окулярами… цього не видають, не дарують. Я зібрав ці кошти для брата, бо мені не байдуже до його долі. І якби не було мене для брата, він би бігав без бронежилета,” – розповів Добринін.
Макс Барських
У перші місяці повномасштабної війни, популярний співак вразив своїх прихильників, оголосивши, що приєднався до батальйону під Києвом, успішно пройшовши навчання та прийнявши обов’язки «відповідального за постачання».
“Рішення приєднатися до ЗСУ було обдуманим, і зараз я в батальйоні під Києвом. Зрозуміло, що наразі я записаний як резервіст, оскільки у мене немає попереднього військового досвіду. Мене призначили відповідальним за постачання,” – висловив свою позицію щодо мобілізації артист.
Пізніше Макс Барських повторно висвітлив цю тему в мережі, роз’яснивши, що залишається резервістом через “відсутність військового досвіду”. Він поділився, що хотів допомогти та підтримати військових духом, але командир батальйону відзначив, що кількість воїнів достатня, тому артист вирішив залишитися сильним у тій сфері, де він може бути дійсно корисним – в музиці та виступах.
Тарас Цимбалюк
У січні минулого року актор Тарас Цимбалюк повідомив, що отримав повістку, успішно пройшов медогляд і вже “стоїть у черзі”. Під час бесіди зі Славою Дьоміним він також розповів, що раніше не мав жодного військового досвіду та не навчався на військовій кафедрі.
“Мені прийшла повістка. Я успішно пройшов медогляд. Це все. На жаль, у мене не було жодного військового досвіду, і я не вчився на військовій кафедрі. Я б пішов туди, де б впевнено себе почував. Якби мене навчили чомусь, я б вирушив”, – зазначив він.
“Коли людей відправляють на передову, які, м’яко кажучи, отримали повістку сьогодні, а через два тижні вже йдуть туди, це, звісно, несправедливо. Можливо, я б сприйняв це спокійніше, якби розподілити це на етапи”, – ділиться своїми думками Цимбалюк щодо служби в армії. “Якщо, наприклад, вивчати щось протягом місяця, а потім вже вирушати кудись, то, можливо, це б було менше стресово. А зараз це, безумовно, подібно до відра холодної води на голову”, – додає він.