Якби Петро Франко жив у наш час, ймовірно, він став би популярним блогером, поділяючись своїми секретами успіху в педагогіці, розповідаючи про свої будні пілота та публікуючи фотографії зі своїх подорожей. Як повідомляє сайт mylviv.city, життя Франка було насиченим, і досі залишається загадкою, як закінчився життєвий шлях цього воїна та дослідника. Існують різні версії його кінцевої долі, включаючи розстріл, живе спалення та смерть у в’язниці НКВС. Петро Франко багато успадкував від свого батька: любов до природи та «Пласту», який подарував йому яскраві враження та вірних друзів.
Любов до мандрівок
Від дитинства Петро був невгамовним, всюди залишав сліди своєї бурхливої активності. Його мати, хоча не знала, як керувати його величезним запасом енергії, ставилася до нього з ніжністю та трепетом, враховуючи його завзятість та схильність до захворювань. Наприклад, він страждав від рахіту та нестачі вітаміну D, навіть захворів на дифтерію під час відпочинку в Олені Пчілки, що призвело до серйозних побоювань поетеси щодо можливої загибелі дитини.

Ольга Франко описувала своїх дітей як активних і неспокійних, які постійно виявляють свою невгамовність. Вона розглядала варіанти, як каталізувати їхню енергію, наприклад, через заняття гімнастикою або купівлю кільців для занять спортом. Її третій син, Петрусь, хоч і пустотливий, був особливим для неї, і вона сприймала його як особливого улюбленця.
Однак, у молодості молодик направив усю свою енергію у спорт. Активний та життєрадісний Петро вступив до Львівської політехніки, обравши спеціальність хімії. Незважаючи на свою рухливість, юнак був схильний до точних наук, захоплювався біологією та математикою, завжди шукав логічні пояснення.
Хобі Петра
Франко вважав за краще проводити час на рибалці та збирати гриби. Петро, своєю чергою, захоплювався професійним спортом, особливо футболом. Він почав писати невеликі статті про спорт, які були опубліковані в різних журналах, включаючи журнал «Спорт». Одна із статей Франка про спортивне життя у Коломиї була опублікована у цьому журналі. Батьки з дитинства виховували своїх дітей у здоровому способі життя, і Ольга була горда тим, яким добрим і красивим росте їхній син.
З листа Ольги Франко можна наголосити, що вона любить всіх своїх дітей, але особливо Петруся. Вона так захоплена його красою, що сама закохана у нього.

«Мій батько провів мене та моїх братів на перші рибальські походи. Він змайстрував нам примітивні вудки з нитки, на які нанизав гачки зі шпильок. З їхньою допомогою ми зловили безліч різних видів риб: невій, слижів, бабок, плоточок, ковблів, клеників. Мені пощастило особливо сильно першого дня, коли мені вдалося витягнути з води великого окуня на пядь» – згадував Петро.
Любов до Карпат
З дитинства Петро почав досліджувати гори самостійно, вирушаючи до піших походів до Карпат. Він почав із малих бескидів, потім пробував свої сили на Довбушевих скелях і особливо захоплювався дослідженням невідомих печер, яких багато у цих горах.
Мати Франка турбувалася через його пристрасть до гір і нових походів, бо на той час не було телефонів, і зв’язок здійснювався через листи, які Ольга відправляла друзям, які мешкали поряд із гірськими стежками. Під час таких походів Франко почав виявляти інтерес до точних наук, умів визначати час, орієнтуватися у лісах без компаса, що викликало підтримку батька, хоч той і не поділяв його пристрасть до хімії.

«В батька мої хімічні експерименти не викликали інтересу, він навіть глузував з них. Однак одного разу мій батько висловив схвалення, коли я вигадав спосіб спалювання свічки за допомогою хімічної реакції» – згадував Петро.
Руханка у горах як спосіб вдосконалення
Франко був пристрасним шанувальником спорту, він не дозволяв своєму тілу розслабитись і зміцнював його тисячами кроків горами. У походи він брав із собою друзів, дружину та згодом своїх дітей. Крім природи, Петро із задоволенням брав участь у спортивних змаганнях, одночасно популяризуючи серед молоді бажання подорожувати та займатися фізичними вправами.
Аби привернути увагу молодий Франко здійснив подорож на лижах навколо Львова. Ця подія підняла популярність лижного спорту у Львові на новий рівень – молоді люди почали брати приватні уроки, щоби освоїти мистецтво катання на лижах, а вершиною майстерності стало катання в Карпатах.