Катання на санках і ковзанах чудовий спосіб зняти стрес і запастися позитивним настроєм. Особливо важливо прививати тренування на свіжому повітрі малечі. Зимові розваги в Луцьку добра нагода провести час з сім’єю, зміцнити здоров’я, бо фізична активність краща профілактика від будь-яких хвороб. В представленому рейтингу зібрані локації для відпочинку в Луцьку взимку, то ж озброюйтесь списком і зустрічайте «сезон діда мороза» в кращих українських традиціях.
Ковзанка в Луцьку Снігова Королева
Улюблений куточок на В’ячеслава Чорновола для місцевих жителів і гостей, які прагнуть відчути радість катання на ковзанах у сучасних умовах. Завдяки зусиллям адміністрації, майданчик пропонує якісний сервіс і широкий спектр розваг для різних вікових категорій.
Працює щодня, з понеділка по четвер катання доступне (11:00 до 17:45), із можливістю додаткових сеансів у вечірній час. У п’ятницю льодовий майданчик відкритий (11:00 до 22:45), а вихідними — 12:00 до 22:45. Проте варто звернути увагу, що частина сеансів відбувається лише на половині льодової арени.
Ціни на послуги залежать від дня тижня. У будні катання для дітей до 13 років обійдеться у 150, а для дорослих — 200. Вихідними вартість трохи вища: 200 для малюків і 300 для дорослих. Додатково пропонуються абонементи на індивідуальні або групові заняття, спеціальні програми для молоді молодшого віку, які тільки вчаться стояти на ковзанах.
Унікальність «Снігової Королеви» полягає не лише в технічних характеристиках ковзанки, але й у її історії. На цьому майданчику проводяться регіональні і міжнародні хокейні турніри. Завдяки сучасній холодильній установці лід зберігає свою якість навіть за плюсової температури. Дах і додаткове обладнання дозволяють використовувати каток практично за будь-якої погоди, роблячи його доступним протягом тривалого періоду року.
Цікаво, що Федерація хокею України активно підтримує розвиток цього комплексу. У рамках програми було створено дитячі хокейні команди: «Любарт» і «Спарта», які вже здобули популярність серед місцевої молоді. Каток став важливим елементом спортивного життя Волині, залучаючи до тренувань понад двісті юнаків.
Активний відпочинок в Луцьку – стадіон Авангард
Сучасний спортивний і розважальний комплекс на проспекті Перемоги, 7а, який давно став улюбленим місцем відновлення для мешканців. Цей льодовий майданчик поєднує в комфорт, якісне обладнання і неповторну казковість зимових розваг. Відвідуючи ковзанку, кожен може відчути себе частиною маленького зимового шоу, незалежно від досвіду в катанні.
Унікальність «Авангарда» полягає в її продуманій інфраструктурі. Тут створені всі умови для новачків і досвідчених спортсменів. Для тих, хто вперше стає на ковзани, передбачені спеціальні допоміжні опори у вигляді милих ведмедиків і пінгвінів, які допомагають тримати рівновагу. У вечірній час територія стає ще більш привабливою завдяки декоративному освітленню з гірлянд, створюючи магічну ауру зимового свята.
Каток приймає відвідувачів щодня (10:00 до 22:00). Задля підтримання льодової поверхні у відмінному стані кожні дві години проводиться очищення, тому сеанси організовані з короткими перервами. Одночасно кататися на льоді можуть до 70 осіб. Ціна за квиток варіюється залежно від віку: дорослі мають змогу кататися за 200 ₴, а для дітей до 10 років вартість становить 100 ₴. Час катання необмежений.
Історія арени «Авангард» є частиною багатого спортивного минулого міста. Ця локація, що виникла на території старовинного стадіону, має коріння, які сягають 30-х років XX століття. Колись тут знаходився стадіон імені маршала Юзефа Пілсудського, що був важливим центром спортивного життя Волині. Згодом, після Другої світової війни, він перетворився на міський стадіон, а вже пізніше отримав назву «Авангард». На цій арені відбувалися масштабні спортивні події, включаючи матчі з футболу, легкоатлетичні змагання і хокейні турніри. Сучасні реконструкції дозволили значно вдосконалити інфраструктуру, зробивши її придатною для заходів міжнародного рівня.
Найкращі місця для катання на лижах біля Луцька
Село Лище, що знаходиться неподалік, стало популярним місцем для зимових розваг в Луцьку для всієї родини завдяки мальовничій гірці, яка зібрала чимало охочих провести час активно і весело. Цьогорічний сезон катання на санчатах і лижах можна буде розпочати тут із великим успіхом, особливо коли снігова погода подарує можливість насолодитися зимовими пейзажами і розвагами. Місцеві мешканці жартують, що така гірка нічим не поступається карпатським схилам.
Лище має багату історію. Перша письмова згадка про село датується 1545 роком. За легендою, назва походить від заростей ліщини, які раніше вкривали місцевість. Село оточене урочищами, такими як Діброва, Замчисько і Вигаданка, кожне з яких має власну спадщину. Археологічні знахідки поблизу свідчать про те, що територія була заселена ще в давньоруський період — тут знайдено залишки городищ і понад 200 курганів.
Окрім історичної спадщини, Лище відоме природними принадами. Лебединий ставок у центрі став справжньою окрасою місцевості. Лебеді оселилися тут десятки років тому, і сьогодні їх можна побачити навіть узимку. Ця водойма, створена в 80-х роках минулого століття, є символом села, яке поєднує красу природи з архітектурними нововведеннями.
Дістатися до села з дуже зручно. Регулярні маршрутки курсують із центральної автостанції. Час у дорозі займає лише 15–20 хвилин. Сама гірка розташована на околиці, що дає змогу насолодитися катанням далеко від міського шуму.
Катання на гірці є абсолютно безкоштовним, а мальовничі краєвиди і можливість активно провести час роблять це місце улюбленим для сімейного відпочинку. Особливим настроєм наповнюють радісний сміх дітей і затишок зимової природи.
Гірки для катання на санках з дітьми в Луцьку: стадіон «Спортивне ядро»
У зимовий сезон місто перетворюється на справжній центр веселощів для всіх, хто цінує засніжені розваги. Малюки і батьки охоче проводять час на схилах, використовуючи все, що лише може допомогти спуститися з гірки: санчата, лижі, сноуборди чи навіть звичайні шкільні рюкзаки. Одним із таких місць, де жителі збираються для зимового дозвілля, є оновлений стадіон «Спортивне ядро» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Це не просто спортивний майданчик, а один із головних об’єктів для зимових пригод.
Унікальність стадіону полягає не лише у його сучасній інфраструктурі, але й у зручному розташуванні. Він знаходиться на вулиці Потапова, у самому серці. Після реконструкції тут створено чудові умови для занять спортом: від якісних бігових доріжок до зон для волейболу і баскетболу. Взимку майданчик стає чудовою локацією для катання з гірок.
Історія цього місця теж заслуговує уваги. Реконструкція «Спортивного ядра» була завершена напередодні нового навчального року. Значний внесок у її реалізацію зробив Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк», що взяв на себе частину витрат. Завдяки цьому проекту Луцьк отримав перший сучасний легкоатлетичний стадіон, який здатен стати тренувальною базою для спортсменів міжнародного рівня.
Відкритий щодня, з раннього ранку до пізнього вечора. Вхід для катання безкоштовний. Для тих, хто не має власного спортивного обладнання, поблизу працюють точки прокату санчат і іншого спорядження, де ціни стартують від 50 грн. за годину. Дістатися зручно на маршрутках №15 ы №17.
Катання на санках в Луцьку в парку культури і відпочинку імені Лесі Українки
Повеселитися з малечею можна і в центральному парку на вулиці Глушець. Займає територію в 60 гектарів, яка раніше була заболоченою місцевістю. Ще на початку ХХ століття тут протікала річка Глушець, яка згодом перетворилася на болото. Місцева влада спершу планувала облаштувати сад із пасікою або прокласти дорогу, однак після Другої світової війни ухвалили рішення створити парк. Його будівництво стало спільною справою для жителів.
Сьогодні це не лише природна краса, а й сучасна зона для заняття спортом. Гості можуть насолодитися довгими прогулянками доглянутими алеями, покататися на санчатах чи відпочити біля відновленої естради «Ротонда».
Головною візитівкою є колесо огляду в зоні атракціонів. Воно пофарбоване в кольори українського прапора й вважається найбільшим синьо-жовтим об’єктом Волинської області. У цій же зоні знаходяться сімейні і дитячі розваги: автодром і численні гойдалки. Для малечі особливо цікавим буде відвідування дитячого містечка «Диво», стилізованого під середньовічний замок із лабіринтами і оглядовими вежами.
З парку відкриваються мальовничі краєвиди на Рованці і річку Стир, біля якої облаштовано міський пляж. Він вважається одним із найкращих у Луцьку. Також варто звернути увагу на «Алею казок» — оригінальну колекцію скульптур, створених місцевим майстром Миколою Голованем.
Історія осередку теж має цікаві моменти. Спершу, після урочистого відкриття в 1964 році, йому присвоїли ім’я Юрія Гагаріна, що символізувало епоху космічних досягнень. Згодом, у 1970-х роках, перейменували на честь Лесі Українки. З того часу він зазнав численних змін і оновлень, зокрема реставрацію в 2017 році. Взимку тут організовують святкові заходи, катання на санчатах і інші зимові розваги.
Не протовкнутися в сезон різдвяних свят у сквері імені 900-річчя Луцька, уздовж проспекту Відродження. Особливу атмосферу локація набуває з першими снігопадами, коли на його території збираються любителі катання з гірок.
Тут розташовані три основні спуски, які стали справжнім центром зимових розваг. Найдовший із них має покриття з утрамбованого льоду і сягає 20 метрів у довжину. Поруч є дві менші снігові доріжки для малюків і новачків. Ця локація поблизу мосту, який з’єднує парк із вулицею Ветеранів, щовечора збирає сотні мешканців.
Загальна площа складає близько 19 гектарів. Зелена зона є найбільшою і розвивається завдяки спільним зусиллям місцевих активістів, комунальників і громадських діячів. Незважаючи на те, що парк потребує додаткового благоустрою, він уже став місцем, де панує життя і вирують різноманітні події. Унікальною родзинкою стала «Луцька Венеція» — креативний простір, де можна насолодитися чашкою ароматної кави, взяти участь у майстер-класах чи провести романтичне побачення.
Його історія почалася після війни, коли на місці заболоченої місцевості створили зелену зону. З роками вона розширювалася й отримувала нові об’єкти. Останніми роками майданчик активно очищають, створюють додаткові доріжки, встановлюють лавиці і освітлення.
Відкритий цілодобово, вхід на територію вільний, а оренда спортивного спорядження «Венеції» коштує від 50 до 100 грн., залежно від послуги. Взимку основною розвагою стає катання з гірок, для чого відвідувачі зазвичай приносять власні санчата чи тюбінги. Дістатися зручно з будь-якої частини міста. Від залізничного вокзалу курсують маршрутки №12 і №23, тролейбуси №1 і №2.
Більше про цікаві місця Волинської області читайте в рубриці Туризм на нашому порталі.