Волинь, що є надзвичайно привабливим для туристів регіоном, зазвичай асоціюється з древніми замками, старовинними храмами й самобутньою етнічною культурою місцевих мешканців, що знають та бережуть традиції своїх пращурів.
Є в цьому краї й інші визначні місця, в яких можна ознайомитися з мальовничою природою та, наприклад, незвичайними фермерськими господарствами. Однією з таких локацій є екопарк «Аміла», на території якого вирощують, точніше, розводять благородних оленів.
Історія та особливості екопарку «Аміла»
Заснований був такий сільськогосподарсько-екологічний заклад, площа якого складає 122 гектари, 2018 року. Тоді з Латвії сюди було завезена перша партія чистокровних оленів, 80 особин різної статі. Фундатором та очільником ферми став Роман Микитюк.
Зараз плем’я цих рогатих красенів налічує понад чотири сотні голів. У найближчих планах керівництва – доведення відповідного показника до 500 особин: умови та простір закладу дозволяють це зробити.
Господарство спеціалізується на вирощуванні чотирьох регіональних ліній відповідних парнокопитних – латвійської, східноєвропейської, угорської та англійської.
Територія екопарку розбита на дві зоні. Одна з них відведена для самиць та оленят, в іншій мешкають тварини чоловічої статі. Коли молоді олені-самці досягають статевої зрілості, їх переселяють до іншого вольєру.
Ця велика оленяча ферма (Волинська область) – місце, в я кому можна побачити тварин зі спиляними рогами. Такий захід попереджувальний – він дозволяє уберегти самців від поранень. Відомо, що в період гону вони затівають між собою турніри, що перетворюються на справжні кровопролитні бійки. Природним шляхом олені скидають роги раз на рік.
Кожен представник фермерського поголів’я оточений тут увагою й турботою, тому виглядає чудово. Самці цих парнокопитних красенів важать близько 250 кг. У шлюбний період маса тіла їх трохи зменшується.
Маса самиць, що більш мініатюрні та граційні, є майже удвічі меншою – вона становить від 120 до 140 кілограмів.
За будь-якої пори року дана ферма благородного оленя доступна для відвідувачів. Гості цієї локації отримують можливість не лише помилуватися її величними й зовсім не лякливими вихованцями та поспостерігати за їх поведінкою, але й пригостити їх, погодувати. Відповідні смаколики продаються на місці.
Чим ще відомий екопарк?
Оленярство – це базовий, проте не єдиний профіль роботи закладу. Його мешканцями є й інші представники української фауни, і не тільки парнокопитні.
Просторі, добротні та затишні вольєри тут обладнані для оленів плямистих, диких кабанів та муфлонів. Можна побачити в них і таких тваринок як проворні єнотовидні собаки, пухнасті рисі. Місцеві мешканці розповідають, що еко-ферма «Аміла» скоро стане житлом і для бурих ведмедів.
Додатковим напрямком компанії є проектування та спорудження окремих огорож і тваринницьких ферм «під ключ». Її партнерами є відомі експерти світового рівня в галузі оленярства, мисливства та будівництва об’єктів з метою збереження й вирощування диких тварин різної видової специфіки.
Крім того, організація пропонує туристам професійні екскурсійні послуги та змістовний відпочинок, що включає різні види розваг.
Гостям цього куточку Волині доступно чимало маршрутів, які познайомлять їх з далеким минулим відповідного краю та його історичними пам’ятками. Адже місцева оленя ферма (Радовичі) – не єдине цікаве місце на Турійщині.
Заслуговує на увагу мандрівників сама волинська природа: вона чарує лісами з чудовим хвойним ароматом, в яких весняної пори ще й багато квітів, в’юнкими невеличкими річками та безкраїми ланами. Над цими полями розпростирають крила хижі птахи.
У цій місцевості збереглося чимало старовинних, автентичних хатин – такі колоритні оселі можна побачити, під’їжджаючи до екологічного парку.
Детально про екскурсії та розваги
Екскурсійна програма, доступна для відвідувачів села Радовичі, включає відвідування двох музеїв.
Один із них – музей фауни волинських лісів. У ньому експонуються опудала представників тваринного світу, що мешкають у регіоні, – ссавців та птахів. Особливо цікавою є колекція рогів оленів.
Неподалік від того місця, де знаходиться екопарк «Аміла», можна оглянути виставку, на якій представлена військова та цивільна ретро-техніка. Приміщеннями для такого автомобільного та спеціального транспорту минулих років слугують ангари старого сільського аеродрому. Середній вік експонатів відповідного зібрання налічує понад 70 років.
Туристичні маршрути передбачають прогулянки лісовими стежками Турійщини та відвідування мальовничих озер, що славляться красою. Здійснюються ці подорожі у супроводі професійного гіда – пішки, на велосипедах або верхом, на конях.
Під час таких мандрівок екскурсанти мають нагоду познайомитися з шедевром архітектурного мистецтва – Свято-Миколаївським храмом у селі Радовичі (оленяча ферма від цієї пам’ятки знаходиться в пішій доступності).
Актуальною також є екскурсія до музею історії села. Ще гостям радять обов’язково відвідати корчму, точніше, колоритний торгівельно-ресторанний комплекс із автентичною волинською кухнею «Пилипове подвір’я».
Заслуговує на увагу Літинський парк, що вважається регіональною пам’яткою садово-паркового мистецтва. Його перлиною вважається ставок, на якому влітку квітують чарівні лілії. Туристичні маршрути також передбачають знайомство з річкою Турією та озером Бережистим.
Надає послуги екопарк і дозвільно-розважального характеру. Серед них – оренда байдарок, велосипедів, замовлення карет та бричок для прогулянок, поїздка на джипах героїчними стежками УПА та активний відпочинок для найспритніших у мотузковому парку.
Але, звісно, поза конкуренцією є оленяча ферма (Волинь) – ціна вхідного квитка сюди є чисто символічною: вона становить всього 50 гривень для відвідувачів від 6 років. Для малюків вхід безкоштовний.
Корисна інформація для туристів
Щоб дістатися до села Радовичі, в якому на гостей чекає багато позитивних вражень та дивовижних пригод, слід спочатку приїхати до Володимира-Волинського. Від цього містечка на автомобілі до відповідної локації їхати приблизно 40 хвилин.
Альтернативний шлях – від міста Нововолинськ. Дорога від нього на кілька кілометрів довша і пролягає вона трасою Р-15. У райцентрі Турійську є поворот на село.
Відстань від обласного центру до екопарку по трасі становить 67 км – її можна подолати впродовж однієї години.
Оленяча ферма (Радовичі), графік роботи якої з 8.00 до 17.00, приймає відвідувачів щодня, без вихідних.
У мандрівників є можливість залишитися в цьому мальовничому місці на бажану кількість днів. Улітку тут працює наметове містечко, в якому передбачені душові кабіни, туалети, альтанки й свердловини з питною водою.
А ті туристи, що віддають перевагу преміальному комфорту, можуть зупинитися в новому сучасному міні-готелі. Його інфраструктура включає лазню і навіть кінотеатр 3D.
Завдяки таким умовам та визначним місцям, дане невеличке село на Волині стало справжньою туристичною Меккою – його знають і люблять не лише мешканці області.
Більше цікавих місць, які варто відвідати на нашому сайті.