Адміністративний центр Волині – місто з чудовим потенціалом для розвитку. На думку фахівців, цей регіон відкриває багато можливостей для створення й успішного просування бізнесу різних сфер і напрямків.
Пропонований текст підкаже лучанам та переселенцям у Волинську область кілька напрямків підприємництва, що дають реальні шанси отримання прибутку та допоможуть області стати більш розвинутою.
Агро бізнес

Одним із цінних природних багатств України є ґрунти. За даними міжнародної статистики, саме на території нашої держави зосереджено 80% найбільш родючих земель планети.
Земельні угіддя Волині оптимально підходять для культивації й вирощування переважної більшості рослинних сільськогосподарських культур. Аграрії їх вважають ідеальними для отримання гарних врожаїв злаків, зокрема ячменю та озимої пшениці, а ще цукрових буряків, соняшника, проса, рапсу й кукурудзи.
Загалом Волинський регіон є агропромисловим – розвитку сільськогосподарського рослинництва тут сприяє багато факторів, від рівнинного рельєфу до помірно-теплого континентального клімату. Особливо родючими є ґрунти на півдні області – це чорноземи.
Можна зайнятися не лише вирощуванням такої аграрної продукції, яка завжди затребувана на полицях продуктових супермаркетів, але і налагодити її переробку, зокрема виробництво консерви.
Такого роду підприємництво дасть поштовх для співпраці з партнерськими організаціями, розширення діяльності, створення мереж, що будуть приносити більше доходів.
Водойми як джерело прибутку

Місцеві ставки та озера, яких на території регіону чимало, можна використати для двох видів бізнес-діяльності: рибництва та організації відпочинку.
Добре приживається у водоймах області короп, щука, сом, лин та інші види промислової риби. Після запуску малька доведеться лише почекати, доки він набере вагу, ставши товарною рибою. Наприклад, короп росте досить швидко: у віці трьох років він уже досягає 2 кг. До того ж ця ставкова риба добре переносить зимові холоди й здатна сама здобувати собі поживу, хоча для досягнення кращого результату рекомендується підгодовувати її комбікормом.
Як варіант, доцільно допустити до свого зарибленого приватного ставка любителів риболовлі – звісно, з вудочками, а не з сітками, й за помірну плату – охочих для такої приємної справи знайдеться багато!
Можна розглядати волинські озера і як об’єкти туризму та дозвілля. По-перше, це дійсно чарівні куточки природи, які надихають, заворожують і забезпечують повноцінну релаксацію під час відпуски чи вихідного дня.
У самому Луцьку є два пляжі, жоден із яких не охороняється авторським правом. Звісно, облагородження цих територій, розвиток їх інфраструктури та підтримка чистоти вимагатиме певних інвестицій. Проте ці міські об’єкти в руках хазяйновитого господаря також здатні стати джерелом стабільного прибутку.
Заклади соціальної сфери

Серед них варто назвати дитячі табори та пансіонати для людей похилого віку. Якщо перший напрямок на Волині якось розвивається, хоча і тут для бізнесу є значний простір, то будинків догляду за пенсіонерами в регіоні бракує точно.
За останніми даними, кількість людей пенсійного віку в Луцьку зростає. Більшість із них отримують пенсію, але дуже багато пенсіонерів потребують догляду, в тому числі медичного, та спілкування – серед них надзвичайно багато самотніх жінок та чоловіків, що відчувають себе покинутими.
Це так, бо часто їх доньки та сини, зайняті роботою й своїми дітьми, не знаходять достатньо часу, щоб приділити увагу пенсіонерам-батькам.
Такі старенькі із задоволенням би витрачали свої пенсійні кошти на утримання в спеціальному закладі. Йдеться не про «будинки престарілих» у «совковому» розумінні, які нагадували бюджетну лікарню, а про сучасні комфортні заклади, обладнання яких включає затишні кімнати, басейн, сауну, невеличкий кінотеатр та інші зручності.
До персоналу таких закладів мають входити декілька медпрацівників середньої ланки, що проводитимуть постояльцям оздоровчі процедури. Важливо подбати і про розваги стареньких – це демонстрації фільмів, ігри типу шахів і доміно, а також запрошення місцевих артистів з концертами на свята й вихідні.
Сервіс, обслуговування

Сервісний бізнес, як відомо, буває різноманітним, від торгівлі до ремонту автомобілів та клінінгу.
Як свідчить давня приказка, на кожен товар знаходиться покупець. За кількістю авто Волинська область поступається лише Києвській – тут власниками легкових транспортних засобів є більш ніж 31% населення. І практично вся ця техніка не є бездоганною, враховуючи якість наших доріг, а здібності й час для її ремонту має далеко не кожен автомобіліст.
Як доводять дослідження, дедалі більше закладів Луцька віддають перевагу не штатним прибиральницям, а періодичному замовленню клінінгових послуг. Ця тенденція прийшла до нас із Європи, і на неї є попит.
Окремо слід сказати про актуальність кур’єрських служб. Її зумовлює розвиток інтернет-комерції та офлайнового рітейлу.
Сучасні замовники товару претендують на його якнайшвидшу доставку, й готові за це платити. Вигідна співпраця з організаціями, що займаються доставлянням замовлень адресату, і продавцям – це відмінне, ефективне рішення для нарощування об’ємів продажів.
Зрозуміло, що компанія, яка забезпечить доставку покупок клієнтам, у програші не залишиться – важливо лише знайти зацікавлених партнерів та кілька відповідальних працівників.
Вантажні послуги

В останні роки люди стали частіше переїжджати – це явище викликане як складною ситуацією в країні, так і зміною менталітету.
Якщо раніше кілька поколінь проживало в одному будинку чи квартирі, і це вважалося нормальним, зараз молодь прагне жити окремо, і не вагається з переїздом, якщо, наприклад, удалося знайти більш гідну роботу.
Проте зміна адреси потребує перевезення зі старого місця проживання речей – меблів, побутової техніки тощо. І послуги вантажників, які допомагають вирішили цю проблему швидко та професійно, зараз на часі.
Це краща та більш фінансово вигідна альтернатива, ніж купувати всі нові речі чи замовляти їй доставку додому службою магазину.
Для підприємця, що обере відповідний затребуваний бізнес, важливими є лише два моменти – придбати відповідний спеціальний транспорт для вантажних перевезень та найняти добросовісних, дбайливих і фізично сильних працівників.
До речі, зараз із місця на місце часто переїздять не лише приватні особи, але й організації: невеликі промислові цеха, офіси тощо.
Рукоділля

Представники старших поколінь добре пам’ятають «совкову» епоху, коли всі вдягалися і взувалися однаково, тож виглядали як «з інкубатора».
Зараз тенденції відповідної моди відійшли а далеке минуле – у тренді ексклюзив: звісно, модними можуть бути і раритетні речі, якщо вони унікальні.
У даному випадку дуже популярною стало рукоділля й інші види творчості хенд-мейд. Для майстринь та майстрів такий вид роботи дає можливість реалізувати свій мистецький потенціал, а для їх керівника він може стати непоганим джерелом прибутку.
Види творчості, що передбачає виготовлення різних виробів власноруч, можуть бути різними: від предметів одягу, прикрас і декору заводських предметів вбрання до оформлення оригінальних елементів інтер’єру та побутових речей.
Поціновувачі такої продукції знають, що коштує вона недешево. Волинським бізнесменам, що оберуть такий напрямок, варто також врахувати, що доведеться закуповувати певний інструментарій, матеріали та аксесуари для роботи, а ще налагодити каналу збуту оригінальнийх виробів хенд-мейд.
Вдалим місцем для реклами та презентації даної унікальної продукції стануть масові культурні заходи на кшталт виставок, ярмарок, фестивалів та свят. Лучанам та гостям міста відповідні програми пропонуються часто.
Салони краси

Перспективною галуззю сучасного бізнесу є так звана індустрія краси, в тому числі косметологія.
Приєднатися до такої сфери підприємництва – реальний варіант для того, щоб досягти успіху.
Проте важливо знати, що конкуренція в цій області висока. Помиляються ті, що найважливішим моментом є пошук приміщення для відкриття салону. Для цього необхідно вивчити тенденції відповідного бізнесу в регіоні, вимоги та фінансові можливості потенційних клієнтів, а також дібрати кваліфікованих фахівців.
Стартовий етап такого підприємництва – створення бізнес-моделі. Важливо також вивчити запити клієнтів та визначитися з рівнем своїх послуг (краще починати зі стандартного обслуговування, і тільки після отримання певного досвіду претендувати на рівень ексклюзивних послуг преміального сегменту).
Інвестицій вимагає і придбання спеціального обладнання та косметичних засобів – вони мають бути якісними.
Компетентні спеціалісти також не радять вдаватися до копіювання концепцій конкурентів – значно краще придумати й реалізувати якусь власну родзинку.
У статті наведено кілька перспективних напрямків бізнесу для лучан, і цей перелік є умовним, орієнтовним. Можна також обрати певну галузь виробництва, пов’язаною з дизайном, швейною промисловістю тощо. Головне – підходити до нової справи розумно, об’єктивно оцінивши всі її можливі ризики й успіхи, мінуси та плюси.
Більше цікавого про бізнес у Луцьку ви можете прочитати на нашому порталі.