Луцьк – одне з найкомфортніших міст для проживання. Воно вважається одним із найтихіших і найчистіших обласних центрів України. Проте, тут як і повсюдно, є більш та менш популярні райони. Є ті мікрорайони, де житло дешевше, а є й такі, де ціна на нерухомість просто захмарна. Де ж купити квартиру в Луцьку?
Насправді, немає універсального рецепту і району, який би вважався найкращим у Луцьку. Аде, по суті, все місто – це один досить хороший і спокійний район. У Луцьку немає розподілу на райони чи управлінські центри, але є умовні мікрорайони, які знають місцеві жителі.
До того ж, умовно Луцьк можна поділити на Старе і Нове місто. Старе місто – це автентична територія Луцька. Там розташований Луцький замок, багато культових і історичних споруд. Житло тут недешеве через те, що це типово туристичний район. Але от комфортністю воно не виділяється. Адже більшість будівель або дуже старі або збудовані у міжвоєнний період. Деякі будинки не мають каналізації. У окремих спорудах не зовсім комфортне планування. У районі Старого міста зручно гуляти, милуватися красою. А от жити постійно – не дуже зручно. Тут небагато великих супермаркетів, магазинів, дитячих садків. У цьому районі переважають невисокі будинки та приватний сектор. Територія охороняється законом, що теж має свої переваги і недоліки.
«Новий» Луцьк сформувався дещо пізніше, уже в радянський час. Територія найбільш густозаселених районів міста активно забудовувалась, починаючи з 70-х років 20-го століття. Саме тоді з’явилися 33-й, 40-й мікрорайони. Пізніше з’явився 55-й мікрорайон, який і зараз активно розбудовується.
33-й і 40-й мікрорайони вважаються одними з найкомфортніших для проживання. Вони включають у себе значну частину вулиць та великий проспект Відродження. Тут практично все забудовано багатоповерхівками, школами, садками, магазинами. 33-й і 40-й мікрорайони – спальні райони, де проживає найбільша кількість лучан. Побудовані вони в той час, коли місто суворо дотримувалось генерального плану. Тому тут чітко розраховувалась відстань між будинками, дитячими майданчиками, будувалися освітні заклади, поліклініки, лікарні. Тут в основному розміщені будинки, збудовані в 70-90-ті роки минулого століття. Це – зручне житло, яке, звісно, поступається новобудовам, але має й ряд значних переваг. Двокімнатну квартиру можна придбати за 30-40 тисяч доларів в залежності від будинку, місця розташування, вулиці.
Архітектори і екологи вважають, що це один з найкомфортніших районів для проживання, адже в ньому дійсно все було продумано. Наприклад, парк на 40-му кварталі був придуманий для того, щоб захищати від північно-західних вітрів. Але є й нюанси: у цих районах досить високий рівень шуму, адже тут розташована центральна автомагістраль, хоча колись планувалась об’їзна дорога, яку зараз побудувати неможливо. Також через те, що значна кількість зелених насаджень знищується і виростають новобудови, магазини, торгові центри район стає все менше захищеним від вітрів.
Також досить вдалим для проживанням вважається район ЛПЗ. Він віддалений від інших частин міста, видається пазликом, що невідомо звідки взявся. Тут велика кількість багатоповерхівок, є навчальні заклади, магазини, надають первинну медичну допомогу. Але тут є і приватні садиби, які розташовані поміж багатоповерхівок. Житло в цьому районі не дуже дороге, адже він вважається віддаленим від центру.
Де можна купити будинок у Луцьку?
Звісно, особливо приємно мати свій будиночок у місті. Але придбати його не так вже і легко. Адже значна частина будинків була знесена під час забудови Луцька. Наприклад, приватний сектор на території нинішнього Київського майдану, Відродження, Балки практично був знищений. Тут лишилися лише поодинокі дерева з колишніх садиб.
Та все ж, якщо ви хочете купити будинок, то це можна зробити у районі Балки, на вулиці Дубнівській, на Гнідаві, на вулиці Львівській, Ковельській, Чернишевського. Це досить спокійні і зелені райони міста, де не надто багато об’єктів інфраструктури, але гарно розвинений транспорт, тому до будь-яких частин міста легко дістатися.
В районі Балки є школи, магазини, дитячі садочки. Звідси легко дістатися до основних автомагістралей, проспектів. Вважається, що найчистіше повітря на Кічкарівці, Львівській, на Малому Омелянику, а також на вуличках, що прилягають до них. Але там багато інших нюансів.
Звісно, Луцьк має свою особливу «ароматну» проблему. Не секрет, що у місті періодично виникає сморід від очисних споруд. Він поширюється на всі регіони міста: десь більше, а десь менше. Особливо страждають ті, хто живе у селі Липляни під містом і в районах, що знаходяться близько від села. До того ж, інколи сморід може йти у від Гнідавського цукрового заводу. Якщо ж така проблема вирішується або входить у стадію «заморожування», то і ці райони цілком сприятливі для проживання.
Купити будинок у Луцьку досить дорого. Середня ціна хорошого будинку у місті, а не в передмісті, приблизно 2-3 мільйони гривень. Якщо ж мова йде про новобудови, яких дуже багато у навколишніх селах, то тут ціни можуть коливатися у районі 7-15 мільйонів гривень. Значна частина приватних новобудов, таунхаусів розміщені у селах Струмівка, Тарасове, Боголюби, Боратин, Підгайці.
Новобудови у Луцьку
Луцьк – місто, що активно розбудовується. З кожним роком новобудов стає все більше. Купити тут квартиру, звісно, недешево. Середня ціна за квадратний метр – від 27 тисяч гривень. Одними з найпопулярніших є:
- Caramel Residence – розташовується на вулиці Конякіна, поряд парк, храм. Середня ціна за найменшу квартиру – від 1мільйона 600 тисяч гривень.
- Оселя Парк – розташований на вулиці В’ячеслава Чорновола. Це елітне житло, із закритою територією. Середня ціна квартир – від 3-х мільйонів гривень.
- Green Estate – розташований на вулиці Олекси Ошуркевича. Ціна за квадратний метр – від 29 тисяч гривень.
- Над Рікою – розташований на вулиці Глушець. Ціна – від 32 тисяч за квадратний метр.
- Панорама – розташований на вулиці Зоряна. Це елітне житло, тут є підземний паркінг.
- Клубне житло StyleUP – розташовується у селі Липини, на вулиці Миру. Ціна за квадратний метр – від 41 тисячі гривень. Присутній підземний паркінг, все необхідне для проживання.
- Атлант – розташований на вулиці Рівненській. Середня ціна за квадратний метр – від 23 тисяч гривень. Є підземний паркінг, гаражні бокси. Це сучасне і при цьому бюджетне житло.
Також досить популярними є житлові комплекси Супернова, Атмосфера, Гранд Липини, Італійський, таунхауси «Заріччя», «Струмочок», Амстердам та інші.
Луцьк – дуже комфортне для проживання місто. Тут є де купити як бюджетне, так і елітне житло. Варто лише знайти те, що до душі і придбати оселю мрії.
Ще більше про нерухомість м.Луцьк читайте на нашому інформаційному порталі.