Габарити будь-яких предметів меблювання під час їх покупки мають не менше значення від їх дизайну та ергономічності. Важливо, щоб можна було їх зручно встановити в оселі та комфортно ними користуватися.
Ця стаття інформує про те, як правильно вибирати дивани https://barin.ua/divany/ в квартиру чи приватний будинок, виходячи з розміру цих популярних меблів. Текст містить конкретні рекомендації, що стануть у пригоді покупцям.
Загальні критерії
Обираючи диван додому, варто звернути увагу на кілька аспектів:
- Кількість осіб, що мешкає у відповідному житлі.
- Імовірність гостей, які бувають в цій оселі й можуть залишатися на ніч.
- Основне призначення диванчика (для денного використання чи для нічного сну).
- Форма та площа кімнати.
- Наявність у приміщенні виступів та заглиблень, а також вільних кутів.
Додатковий фактор – інші предмети меблювання, якими вже обставлена кімната до моменту покупки. Слід оцінити, наскільки важлива для вас у ній економія простору.
Як вибрати розмір дивана відповідно до параметрів приміщення
Щоб такий меблевий виріб створив в інтер’єрі належний затишок, він не повинен бути надто масивним або надмірно маленьким.
Вважається, що між диваном та сусідніми меблями має бути вільний простір близько 0,5 м – це умова для зручності користувачів. Якщо ця відстань виявиться меншою, пересуватися кімнатою та користуватися цим предметом меблювання буде некомфортно та складно.
Щоб не допустити відповідної помилки, слід попередньо за допомогою гнучкої рулетки у міліметрах визначити ширину тієї ділянки приміщення, де планується встановлення майбутньої покупки.
Якщо йдеться про моделі класичної форми, розміри дивана бувають трьох видів.
- Малогабаритні. Це найбільш компактний варіант із довжиною від 120 до 150 см та шириною сидіння від 70 до 80 см.
- Полуторні. Середні за розміром моделі завдовжки від 140 до 170 см та завширшки від 70 до 90 см.
- Повногабаритний тип. Довжина даного виробу складає від 180 до 500 см, а ширина сидіння – від 80 до 90 см.
Для маленької кімнатки підійде диванчик із форматом у розкладеному стані приблизно 210 х 150 см, а якщо це приміщення має середню площу, можна віддати перевагу кутовій моделі з параметрами 260 х 150 см.
Для просторих кімнат слушним рішенням стануть великі модульно-блочні дивани, стандартні розміри яких становлять як мінімум 175 х 385 х 210 см.
Додатковий момент, важливий для правильного підбору таких м’яких меблів – розташування та ширина дверних отворів. Ця відстань має бути достатньою для їх проходження, якщо передбачається доставка відповідного замовлення в нерозібраному вигляді.
Крім того, диван не повинен перешкоджати вільному відкриванню та закриванню міжкімнатних дверей.
Яку модель обрати відповідно до кількості посадкових місць?
Вважається, що ширина посадкового місця для однієї особи орієнтовно складає 60-70 см – у такому випадку людині середньої комплекції сидіти на диванчику буде комфортно.
Від цього показника має відштовхуватися вибір дивана за розміром з точки зору його довжини. Прорахунки прості. Виріб завдовжки 120-140 см вважається двомісним, в тримісні модифікації мають довжину сидіння від 180 до 210 см.
В ідеалі, якщо це, звісно, дозволяє площа приміщення, слід віддавати перевагу такому предмету меблювання «із запасом», тобто, наприклад, брати для родини з двох осіб – тримісний диванчик, а з трьох – розрахований на 4 посадкових місця. Таке рішення – гарантія максимального комфорту користувачів.
Про глибину та висоту спинки
Це додаткові фактори вибору дивану, що мають значення. Комфортно почуватиметься людина, сидячи на ньому, якщо їй буде зручно відкидатися на спинку і при цьому вона не зможе провалюватися вглиб.
Здебільшого представлені в сучасному продажу види диванів за розміром глибини сидіння бувають близько 60 або 100-125 см.
У першому випадку бажана така висота спинки, щоб спина користувача могла щільно прилягати до неї без додаткових подушок. А велика глибина сидіння краще гармоніює з низькою спинкою, що доходить лише до талії. Вона дозволить приймати зручну позу напівлежачи.
Загальноприйняті стандарти свідчать, що оптимальною відстанню між підлогою та рівнем сидіння є 42 см (якщо передбачається користування диваном дорослими людьми середнього зросту). У такому випадку кут нахилу колін сприятиме нормальному кровообігу в зоні ніг, а процеси сідання, лягання та підведення будуть зручними, бо рівень верхнього краю сидіння практично співпадатиме з рівнем колін користувача.
Якщо мешканці оселі мають високий зріст або наповнювач оббивки є дуже м’яким, доцільно віддати перевагу моделі з висотою сидіння від 48 до 55 см.
Для людей низького зросту та дітей найкраще підійде диванчик із невисоким сидінням заввишки 35 см.
Види диванів за розміром для сну
Коли такий предмет меблів обирається для спання, визначальним моментом для нього є ширина спального місця.
Вираховують її, коли диван знаходиться в розкладеному стані (якщо відповідна модель розкладається).
Існує три типи цих меблевих виробів, якщо вони придбаваються як альтернатива ліжку.
- Односпальний, із шириною спального місця від 80 до 100 см.
- Полуторний, завширшки 100-150 см.
- Двоспальний, шириною від 160 до 200 см.
Комфортно спати на дивані буде в такому випадку, коли лікті людини не будуть звисати за межі спального місця. А якщо на ньому поряд сплять дві особи, ці користувачі повинні мати змогу заводити руки за голову, не зачіпаючи один одного.
Розповідаючи про ключові параметри вибору розміру дивана для сну, слід назвати його довжину. Цей показник має мінімум на 10, а краще на 15 см бути більшим від зросту людини, яка на ньому спатиме.
Надто коротка модель є не просто незручною, але шкідливою для здоров’я – вона провокує розвиток патологій хребта та суглобів. У даному випадку людина ризикує захворіти на сколіоз та ревматичний артрит.
Великий вибір диванів з різноманітними габаритами та стильним дизайном та відмінною якістю пропонує покупцям бренд «Barin House». Менеджери даної топової компанії допомагають обрати найкращу модель відповідного товару, враховуючи потреби, вимоги, анатомічні особливості та індивідуальні смаки клієнта. Щоб дізнатися детальніше, як визначити правильний розмір дивана, слід звернутися до цих фахівців за консультацією.