Столиця Волині пропонує повноцінний сервіс для претендентів на відпочинок з ефектом релаксації та оздоровлення всіх систем організму. Популярним рішенням для такого дозвілля є сауна – в Луцьку та його найближчому передмісті відповідних закладів налічуються десятки.
Нижче наводиться базова описова інформація про луцькі сауни з найвищим рейтингом, а також даються корисні рекомендації щодо перебування в таких сухих лазнях та поради з приводу їх вибору.
Топові сауни міста
За останніми даними, лучани й туристи визнали найкращими в обласному центрі Волинської області та прилеглій до нього п’ять таких закладів.
Усі включені до наступного переліку лазні отримали від користувачів оцінки «добре» та «відмінно» з точки зору сервісу, дизайну інтер’єру, чистоти, зручностей для відвідувачів та співвідношення якості й ціни.
«Золота підкова»
Сучасний комплекс, що підкорює з першого погляду великою й доглянутою закритою територією, затишною обстановкою та гідним рівнем комфорту.
«Золота підкова», розташована в селі Дачне на вулиці Івана Франка, 53-е, – оптимальний вибір для компаній кількістю до 10 осіб, яких цікавлять цілодобові сауни (Луцьк і передмістя). Вона гарантує незабутній відпочинок, що стане справжнім святом.
У даному закладі є римська парна та російська лазня (вартість від 250 грн/год), а власникам місячного абоненту візити до цього осередку, здатного дарувати справжню насолоду, релакс та бадьорість, обходяться набагато дешевше.
Тутешнє обслуговування включає ресторанний сервіс – на замовлення гостям у банкетну залу подають смачні страви домашньої, традиційної української та європейської кухні, соковитий шашлик та цілющі ароматні чаї.
Любителі руху мають можливість тут продемонструвати свої хореографічні вміння на танцполі, а ті, хто віддають перевагу умиротворенню та спокою, з задоволенням подивляться в кімнаті відпочинку супутникове ТБ.
Контактний телефон даного комплексу, який по праву можна назвати елітним, – + 38-066-947-34-92.
«Печерські сауни»
Заклад з двоповерховими лазнями, що включає парну суху та мокру, прохолодний басейн та джакузі. Він пропонує справжнє розслаблення за допомогою виконаних професійно банних та масажних процедур.
Знаходяться «Печерські сауни» (Луцьк) безпосередньо в місті, за адресою вул. Клима Савури, 66-а. Кімната відпочинку дозволить із комфортом розміститися навіть 15 особам – вона достатньо простора та обладнана спліт-ситемою.
Гості на авто можуть залишити свої машини на приватному паркінгу з відеоспостереженням, а любителі приготування страв-гриль отримують можливість посмажити ароматне м’ясо на мангалі.
Вартість відвідування даної лазні залежить від часу перебування в ній (увечері та вночі її послуги коштують трохи дорожче) та від кількості клієнтів.
Кожному відвідувачу за демократичною вартістю тут пропонуються рушник, капці та простирадло, традиційний банний віник та різні смачні напої.
Зателефонувати до цього закладу для замовлення парної та уточнення деталей обслуговування можна за номером +3-8-099-444-43-00.
«Карпатські чани»
Унікальна можливість познайомитися з термальним джерелами Карпат, не залишаючи Волині. Їх ідеально імітує відповідна баня (Луцьк), ціни якої визначаються часом перебування гостей у цій ексклюзивній лазні.
Оплата її послуг цілком прийнятна: при замовленні від двох годин вона становить 300 гривень за годину.
Знаходяться «Карпатські чани» на вулиці Мисливській, 1. Клієнтів вони приймають цілодобово. Зробити попереднє замовлення можна за телефоном +3-8-099-444-42-00.
Дно ємностей, в які мають нагоду занурюватися відвідувачі такої креативної сауни, встелене галькою. Вода в них має температуру близько 38 °С та містить цілющі інгредієнти у вигляді рослинних екстрактів, а самі оздоровчі чани розташовуються на відкритому повітрі.
Підігріваються такі купелі на справжніх дровах – за наявності бажання, підкидати їх самі гості можуть, але лише після інструктажу персоналу.
В одному «котлі» може поміститися до 6 осіб – відчуття від такої процедури просто неперевершені!
«Оберіг»
Розташована за адресою проспект Відродження, 49-а, Луцьк, баня з басейном «Оберіг» приймає та обслуговує клієнтів на вищому рівні щодня з 00.00 до 23.30.
Сервіс даного престижного й відомого далеко за межами міста закладу включає за додаткову плату частування смачними стравами, смаколиками та напоями, надання банних аксесуарів та послуг професійного масажиста.
Кімната відпочинку даної сауни, що має стильний інтер’єр, м’які меблі та новітню відеоапаратуру й Smart TV, розрахована на 6-8 осіб.
За невелику додаткову плату любителі віртуальних баталій можуть скористатися приставкою Xbox.
Лазня гарантує відвідувачам теплі та ароматні процедури з використанням професійно підготованих віників – від них організм відчуває омолодження й наснагу практично відразу.
Найкращі відгуки від вдячних клієнтів отримує ця дійсно неперевершена сауна (Луцьк), номер телефону якої +38-097-944-39-43.
«Гуцул»
Колоритна слов’янська лазня, обладнана кам’яною піччю, що топиться на духмяних дровах. Відвідувачі такої парної відзначають відчутний позитивний вплив її м’якої, обволікаючої пари на органи дихання, нервову систему та серцево-судинну діяльність.
Клієнтам, окрім власне сауни, пропонується укомплектована басейном та душовою з гідромасажем аква-зона, кімната відпочинку для максимум 5 осіб та бар з асортиментом безалкогольних гарячих напоїв.
Ціни для гостей у вечірній та нічний час становлять 200 гривень на годину, а з 8.00 до 16.00 візит до відповідного «лазневого раю» обійдеться дешевше.
За бюджетними цінами така топова баня в Луцьку (контакти її +38-099-4444-903 та +38-098-50-08-916) надає своїм гостям капці, простирадла, віники та рушники.
Їжу гості цього закладу можуть приносити з собою, а от фірмовим чорним чаєм турботливий персонал їх почастує неодмінно!
Адреса даної гостинної лазні, що відкрита цілодобово й цілком заслужено потрапила в ТОП – вул. Карпенка-Карого, 3.
Як вибрати кращу сауну: поради
Обираючи відповідний відпочинково-оздоровчий заклад, варто, насамперед, врахувати його видову специфіку.
Найпоширеніші типи саун – фінська, інфрачервона та турецька лазня.
Класичним варіантом, що використовує сухе тепло, вирізняється сауна фінська – в Луцьку та інших містах відповідна парна є поєднанням високотемпературного режиму та мінімальної вологості. Такі умови для чудовими для детоксикації організму та глибокої релаксації.
Ознакою турецької версії, яку ще називають хамамом, є підвищена вологість. Відповідні умови сприяють розм’якшенню шкіри та звільненню дихальних шляхів.
Інфрачервоний варіант допомагає прогріти тіло за допомогою інфрачервоного випромінювання. Така сауна, що, на відміну від альтернативних видів, не нагріває повітря, показана користувачам, які не переносять високих температур.
Крім того, значення для вибору сауни мають і додаткові моменти:
- відгуки та репутація;
- рівень та якість сервісу;
- охайність, дотримання гігієни та чистоти;
- наявність додаткових послуг та їх спектр (це можуть бути послуги масажні, ресторанні, ароматерапія, сольові інгаляції тощо);
- вимоги та правила (наприклад, в одні заклади можна приносити з собою їжу та напої, а інші забороняють робити це);
- професіоналізм персоналу;
- ціни, наявність акцій та знижок для клієнтів.
Значення має також час роботи лазні – не всі сауни працюють у цілодобовому режимі.
Рекомендації щодо поводження в саунах
На думку фахівців, такий популярний заклад приносить організму користь, якщо в ньому правильно паритися.
У даному зв’язку варто взяти до уваги кілька моментів:
- перед входом до парної краще прийняти теплий душ без мила (застосування мила призведе до видалення зі шкіри жирової плівки, а ускладнить процеси потовиділення);
- не слід йти до сауни ні з повним шлунком, ні натщесерце – краще перед візитом до неї злегка перекусити кашею, овочами або фруктами, випити чашку потогінного чаю;
- паритися спочатку доцільно на нижніх полицях – оскільки вгорі температура вища, треба дати час адаптуватися до неї шкірі, органам дихання та серцево-судинній системі;
- тривале сидіння в сауні може виявитися небезпечним – краще на полицю лягти та розслабитися (тоді температура на рівні голови та ніг буде однаковою);
- якщо в приміщенні сауні починає виникати відчуття дискомфорту, його слід залишити, причому якомога скоріше;
- оптимальна тривалість сеансу паріння – від 5 до 15 хвилин, а загальний час перебування в лазні не повинен перевищувати 40 хвилин;
- після виходу з парної рекомендується прийом прохолодного душу, а далі занурення в холодний басейн із наступним відпочинком упродовж 10-15 хвилин;
- лікарі радять в лазні пити різноманітні трав’яні та вітамінні чаї, в тому числі з медом, калиною, журавлино та іншими ягодами – допускається вживання таких рідин в кількості до 1 літра;
- алкогольні напої пити в таких закладах небажано – вони можуть серйозно нашкодити здоров’ю;
Одягатися та виходити на свіже повітря після сауни варто лише після повного обсихання тіла – треба виждати деякий час, щоб пори закрилися.
Дітям до 4 років парну відвідувати не можна – серцево-судинна та дихальна система малюків ще недостатньо місці, щоб такі екстремальні процедури витримати.
Більше корисної інформації про Луцьк дивіться у розділі “Луцьк-Інфо“.