Обласний центр Волинської області містить чимало привабливих для туристів локацій, і це не тільки сакральні споруди, монументи та інші архітектурні пам’ятки.
До числа об’єктів, особливо цікавих для гостей міста, варто віднести унікальний в своєму роді Музей технічного прогресу в Луцьку. Відкритий був цей нестандартний музейний заклад, жодного аналога якого в Україні досі нема, 19 липня 2013 року за ініціативи спортивно-оздоровчого комплексу «Адреналін-Сіті» й комп’ютерної академії «Шаг».
Про ключові особливості його фонду та діяльності, розвиток і враження, які справляє відповідна популярна локація на численних відвідувачів, розповідається далі.
Специфіка й мета діяльності музею
Цей заклад виконує просвітницьку функцію, а свою стратегію вбачає в збереженні для майбутніх поколінь науково-технічних досягнень людства в цілому.
Створений був відповідний музей технічного прогресу (Луцьк), щоб розповідати про різні винаходи різних часових епох та популяризувати їх.
Фонд його постійно поповнюється. Наразі музейна колекція нараховує більш ніж півтори тисячі експонатів. Кожен із них має безпосереднє відношення до історії винахідництва – від прадавніх, первісних часів до сьогодення.
Акцентом закладу є експозиції, що зосереджують увагу відвідувача на періоді інтенсивного радіотехнічного розвитку. Ці виставки розповідають про інноваційні рішення, які свого часу втілювались у прилади фотоапаратури та відеоапаратури, що для сучасної людини є раритетними.
Завітати в музей науки і техніки та промислового дизайну (Луцьк) варто й тим, хто цікавиться історією годинникарства. Тематичні експозиції розкажуть про еволюцію цього мистецького ремесла, пов’язаного з розробками та виготовленням пристроїв для відліку часу.
Загалом музейна експозиція включає кілька відділів, кожен із яких представляє реальні, оригінальні взірці виробів, що мають безпосереднє відношення до розвитку НТП.
Щороку даний фонд розширюється – найчастіше поповнюють його самі лучани та мешканці Волині, передаючи в дар різні експонати від себе.
Час від часу в музеї відбуваються нові виставки, цікаві й креативні. Наприклад, тріумфальний успіх мала експозиція моделей вічних двигунів різного часу.
Музей технічного прогресу: що можна подивитись?
У цьому закладі представлено декілька виставок, що включають експонати наступної специфіки:
- засоби зв’язку – габаритні дротові та мобільні телефони перших поколінь, які здадуться нинішній молоді принаймні дивними;
- друкарські пристрої – механічні машинки для друку, яким раніше не було аналогів, і не тільки;
- телевізійну та радіоапаратуру – тут представлені телеприймачі та радіоприймачі навіть далеких 60-х років минулого століття;
- музичні пристрої – від грамофонів та патефонів до перших бобінних і касетних магнітофонів, музичних центрів та їх комплектуючих;
- обладнання кінотехніки – таку кіноапаратуру можна побачити зараз хіба що в художніх та документальних фільмах;
- оптичні прилади – вони допомагали бачити та досліджувати об’єкти, непомітні неозброєним оком, нашим пращурам;
- хронометри – це можливість відстежити шлях, який пройшов годинник за понад сотню років, доки набув сучасного вигляду;
- фототехніку – раніше фотографам доводилося працювати зі складною апаратурою, що вимагала високого професіоналізму.
Крім того, відвідувачі, що завітали в луцький музей науки і техніки, де знаходиться багато актуальних у минулому приладів та пристроїв, можуть оглянути електронно-обчислювальні машини ХХ століття й найперші комп’ютери.
Починає експозицію виставка знарядь праці прадавньої епохи – вона представляє різні предмети вжитку, від лопат та вил до ткацьких станків та прасок.
А ще в цьому дивному музейному закладі експонуються стенди з зображенням відомих українців, відкриття яких змінили світ й стали справжнім трампліном для розвитку технічного прогресу. Серед них варто назвати видатного науковця-винахідника Михайла Кравчука, творця реактивних двигунів Архипа Люльку та Сергія Корольова – конструктора перших космічних лайнерів.
Топові експонати в Луцькому музеї науки
Туристам, які відвідують Волинь і адміністративний центр відповідного регіону, пропонуються екскурсійні тури до цього музейного закладу.
Екскурсія в музей технічного прогресу в Луцьку – це чудовий шанс, щоб не лише побачити найпопулярніші експонати, але й дізнатися про їх творців, історію, влаштування та функціонал.
Топ-5 експонатів включає наступні взірці:
- Кіноустановку «Україна» виробництва 1968 року. Дивлячись на цю апаратуру, люди поважного віку згадають, як за часів їхньої молодості в клубах такі установки допомагали «крутити кіно».
- Радіолу. Цей аудіопристрій є робочим – відвідувачам надається можливість послухати, як звучить відповідний музичний раритет.
- Настінний телефон вуличного використання. Такі засоби зв’язку були звичними для радянської епохи, але кілька десятиліть тому вони вийшли із вжитку.
- Хронограф. Комплексний експонат, в якому в хронологічному порядку розміщуються вироби, створені людською цивілізацією.
- Спеціальні рукавиці для людей зі зниженим слухом. Вони використовувалися для озвучення мови жестів.
Для юних відвідувачів у музеї є так звана науково-ігрова зона «Роботологікум». Дітлахи в ній отримують доступ до керування роботами-боксерами й роботами-шпигунами, перегляду танцю роботів та інших цікавих розваг.
Відгуки про цей заклад практично стовідсотково позитивні. Відвідувачі даної локації вважають її пізнавальною та крутою, розповідають про свої чудові враження від перегляду експозицій і слухання гіда.
Музей науки і техніки Луцьк, адреса
Музей науки і техніки знаходиться за адресою вул. Карбишева, 1, (територія «Адреналін-Сіті») – цікаве місце, де неодмінно слід побувати кожному лучанину та гостю міста хоча б раз.
Більше цікавих місць які можна відвідати у Луцьку, на нашому сайті.